Jak to działa?

 

Procedura przyznawania Certyfikatu Dobry Regulamin dla regulaminu Twojego sklepu internetowego wygląda następująco:

 

 1. Zgłoszenie
  1. Zgłaszasz swój sklep internetowy do programu wypełniając formularz zamówienia
    
 2. Przygotowanie regulaminu
  1. Po dopełnieniu formalności rozpoczynamy tworzenie dla Ciebie regulaminu sklepu internetowego w połączeniu z audytem procesu sprzedaży
    
 3. Nadanie certyfikatu
  1. Certyfikat nadajemy po wdrożeniu przygotowanego przez nas regulaminu oraz ewentualnych uwag i wytycznych dotyczących procesu sprzedaży oraz po dokonaniu opłaty za nadanie i utrzymanie Certyfikatu
  2. Przez kolejne 12 miesięcy możesz posługiwać się Certyfikatem oraz logo programu Dobry Regulamin, a Twoi klienci mogą spokojnie dokonywać zakupów w Twoim sklepie z przekonaniem, że ich interes nie jest zagrożony

 

Szczegóły dotyczące całości procedury przyznawania Certyfikatu znajdziesz w naszym Regulaminie oraz Cenniku.

 

 

Gwarancja Stowarzyszenia Konsumentów Polskich

Relacja pomiędzy przedsiębiorcą prowadzącym sklep internetowy, a konsumentem jest formalnie określona w regulaminie sprzedaży. Dobrze napisany regulamin sklepu internetowego z jednej strony zapobiega ewentualnym problemom właściciela sklepu, z drugiej strony buduje zaufanie konsumentów.

Jak nie zgubić się w gąszczu przepisów i jednocześnie zyskać zaufanie konsumentów?

Wiemy o tym z doświadczenia Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Nie jesteśmy firmą, lecz organizacją pozarządową, której celem statutowym jest ochrona konsumentów. Konsumenci znają Stowarzyszenie ufają mu, ponieważ dba o ich interesy już od 1995 roku. Teraz masz możliwość otrzymania regulaminu sprzedaży z certyfikatem Stowarzyszenia, który zbuduje zaufanie konsumentów do Twojego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo, wiarygodność, zaufanie, sprzedaż

Badania jasno wskazują, że bezpieczeństwo i zaufanie to kluczowe elementy w branży e-commerce.

Według raportu Ceneo.pl: „Bezpieczeństwo i zaufanie – filary polskiego e-commerce”:

 1. Zdobycie zaufania klienta to bardzo istotny czynnik dla 63,4% sklepów internetowych,
 2. 62% konsumentów wysoko ocenia certyfikaty bezpieczeństwa.

82 proc. ankietowanych przyznaje, że przed złożeniem zamówienia w e-sklepie czyta regulamin oraz informacje na stronie sprzedawcy – tak podaje UOKiK na podstawie badania z października 2012 r.

Konsumenci potrzebują regulaminów opatrzonych certyfikatem pochodzącym z wiarygodnego źródła. Dobry Regulamin to jedyny certyfikat bezpieczeństwa potwierdzony przez niezależną organizację konsumencką. W sposób bezpośredni jest on odpowiedzią na potrzeby konsumentów oraz sklepów internetowych. Oznacza dla konsumentów większe poczucie bezpieczeństwa, większe zaufanie, a więc większy komfort dokonywania zakupów w Twoim sklepie.

Kompleksowa usługa

Pierwszym krokiem w procesie certyfikacji jest audyt procesu sprzedaży. Jest to krok niezbędny do przygotowania regulaminu odpowiedniego dla Twojego sklepu internetowego. Jednocześnie powstanie regulamin sprzedaży dostosowany do Twojego sklepu. W efekcie trafią do Ciebie ewentualne uwagi z przeprowadzonego audytu oraz regulamin, po którego wdrożeniu otrzymasz Certyfikat Dobry Regulamin.

W okresie obowiązywania Certyfikatu zapewniamy Ci monitoring prawa. Gdyby potrzebne były zmiany w regulaminie nasi prawnicy zaopiniują je bez dodatkowego wynagrodzenia na zasadach i w zakresie godzin opisanym w Regulaminie naszego programu oraz Cenniku. Zarówno Ty jak i Twoi klienci możecie czuć się bezpiecznie - Twój regulamin będzie regularnie dostosowywany do ewentualnych zmian w prawie.